Lekarz rodzinny haloDoctor. Błyskawiczna erecepta dla pacjenta

Telemedycyna

Wizyta u lekarzy specjalistów online to nowe rozwiązania dla pacjentów, którzy chcą szybko uzyskać poradę medyczną. Dzięki haloDoctor pacjenci mogą  skontaktować się z lekarzem rodzinnym w kilka minut, jak również otrzymać potrzebną dokumentację, taką jak e-Zwolnienie, czy erecepta. Teleporady haloDoctor pozwalają na kontakt z ponad 300 specjalistami w 40 dziedzinach, zarówno tych podstawowych jak: pediatria, medycyna rodzinna, interna; jak i wąskich: urologia, neonatologia i pulmonologia. Wybierz konsultację ze specjalista dla siebie.

 

Czym jest platforma haloDoctor?

 

Internetowa poradnia haloDoctor dla pacjentów, to wygodne i przede wszystkim bezpieczne miejsce, w którym każdy pacjent otrzyma możliwość konsultacji lekarskiej ze specjalistą. Platforma z usługami z zakresu telemedycyny, którymi są wizyty lekarskie realizowane w sposób zdalny: teleporady, konsultacje wideo oraz czat, spełnia wszystkie wytyczne NFZ oraz Ministerstwa Zdrowia.

 

Specjaliści różnych dziedzin medycyny realizują swoje praktyki online zgodnie ze swoją dotychczas zebraną wiedzą oraz na podstawie ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Wszyscy lekarze, jak również specjaliści z zawodów pokrewnych, jak: pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, psychoterapeuci, dietetycy konsultują online pacjentów, a dostęp do rejestracji jest czynny przez całą dobę – także w weekendy.

 

e-Wizyta na haloDoctor różni się w formie od tradycyjnej wizyty gabinetowej, jednak wizyta online pozwala, podobnie jak wizyta u lekarza rodzinnego, bądź specjalisty w gabinecie:

 

  • zgromadzić dane z badania podmiotowego,
  • wykonać niektóre badania – jeśli jest taka możliwość,
  • ocenić stan zdrowia pacjenta,
  • skonsultować wyniki badań,
  • wystawić ereceptę oraz e-Zwolnienie,
  • udzielić porady lekarskiej.

 

Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo

 

Korzystanie z poradni haloDoctor jest wygodne, przede wszystkim ze względu na nieograniczony dostęp do wielu specjalistów medycyny w jednym miejscu oraz możliwość pominięcia kolejek i wielomiesięcznego oczekiwania na wizytę. Łatwa w obsłudze platforma zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ wszystkie dane pacjentów są szyfrowane, a dostęp do dokumentacji medycznej ma tylko wybrany lekarz specjalista.

 

Wystawianie erecepty i e-Zwolnień przebiega w sposób szybki, nie wymaga od pacjenta wychodzenia z domu – do placówki medycznej lub gabinetu specjalisty. Sytuacje w których pacjenci muszą przedłużyć receptę na leki brane na stałe lub jest im potrzebne e-Zwolnienie, a nie mają dostępu do swojego lekarza, zdarzają się często. To właśnie dla nich haloDoctor jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ w ciągu kilku minut mogą otrzymać potrzebną dokumentację.

 

haloDoctor - dr Ewa Tkocz-PiszczekNajwiększą zaletą platformy haloDoctor.pl jest krótkie oczekiwanie na wizytę oraz brak kolejek w poradniach, czy też gabinetach. W czasie epidemii, to szczególnie ważne. Pacjent może sam zarejestrować się do specjalisty na termin, który mu odpowiada, nie czekając w kolejce. Dzięki wdrożeniu nowoczesnych narzędzi pacjent, podczas konsultacji może udostępnić swoje wyniki badań np. morfologię. Wizyta online służy nie tylko udzielaniem porad lekarskich. Podczas konsultacji telemedycznych można wystawić dla Pacjenta zlecenia na badania diagnostyczne, erecepty i e-Zwolnienia. W przypadku erecepty pacjenci zrealizują ją dzięki otrzymanemu SMS-owi z kodem lub przez e-mail. Idąc do apteki należy podać 4-cyfrowy kod farmaceucie, otrzymany od lekarza, wraz z numerem PESEL. Istotne jest to, że pacjenci nie muszą wykupywać leków osobiście. Jest to duże udogodnienie dla osób w podeszłym wieku – komentuje dr Ewa Tkocz-Piszczek, Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® / haloDoctor.

 

Co przygotować do wizyty online?

 

Przed zarejestrowaniem się do lekarza rodzinnego przygotuj się odpowiednio do wizyty online, podobnie jak dzieje się to w przypadku wizyty w gabinecie stacjonarnym: miej przy sobie dokumentację medyczną, najwygodniejsza będzie ta w formie elektronicznej np. płyty CD, plików PDF lub .docx. Elektroniczne wyniki badań można przesłać do specjalisty przez platformę haloDoctor.

 

Papierowe formy dokumentacji można zeskanować albo przesłać w formie zdjęcia (zrób je smartphonem lub tabletem – pamiętaj, aby było dostatecznie ostre).

 

Przygotowując się do wizyty u lekarza rodzinnego, przypomnij sobie: Kiedy była Twoja ostatnia wizyta u specjalisty i z jakiego powodu? Jakie leki przyjmujesz i jak często? Pamiętaj, aby objawy Twoich schorzeń i dolegliwości opisywać szczerze, bez ukrywania faktów – to pomoże w diagnozowaniu problemu.

 

Przygotuj także swoje podstawowe dane: PESEL, adres zamieszkania, NIP pracodawcy, jeśli chcesz otrzymać e-Zwolnienie lub ereceptę.

 

haloDoctor - Rafał PiszczekPodczas wizyt telemedycznej (lub przed nią) pacjenci mają nie tylko możliwość swoich dolegliwości, ale także wgrania wyników dotychczasowych badań, przesyłania zdjęć RTG, kwestionariuszy oraz ankiet zdrowotnych różnego typu. Lekarze, dzięki połączniu z platformą NFZ – P1 mogą szybko wystawić erecepty i e-Zwolnienia oraz przesłać je do pacjenta. Dużą zaletą jest także konsultacja, podczas której specjaliści różnych dziedzin udzielają porad i zaleceń dotyczących lekoterapii, lub też zleceń, w zakresie przeprowadzenia badań - podsumował Rafał Piszczek, CEO Medfile.pl / haloDoctor.

 

Rejestracja w kilka minut

 

Rejestracja do poradni internetowej nie wymaga więcej niż kilka minut. Wchodząc na platformę wystarczy sprawdzić dostępność lekarzy online (aktualnie dostępni) – to specjaliści, z którymi skonsultujesz się najszybciej. Można także wybrać innego lekarza, jeżeli zależy nam na późniejszym terminie wizyty i np. uzyskaniu erecepty za jakiś czas.

Po wyborze specjalisty dobieramy dostępny termin z jego grafiku oraz godzinę konsultacji. Kolejny krok to wypełnienie formularza pacjenta – na tym etapie należy podać podstawowe dane. Ostatnim etapem jest potwierdzenie e-Wizyty przez e-mail (otrzymany na własną skrzynkę mailową) i opłacenie e-wizyty na pomocą PayU lub karty płatniczej.

Po tym etapie można już oczekiwać na swoją wizytę online u lekarza specjalisty!

 


 

Umów się na wizytę u lekarza online w haloDoctor.pl

Lekarz rodzinny onlineeReceptalekarz onlinehaloDoctor